2023 GCE results A-Level Centre No: 11008 YAOUNDE EXTERNAL

Temps estimé :3 minutes 37 views

All Cameroon 2023 GCE results A-Level Centre No: 11008 YAOUNDE EXTERNAL can be found on this page. Note that the GCE Board only provides the list of sucessful candidates.

Regist: 189, Sat for 2 or more Subjects: 180, Passed : 113
% Passed : 62.78%, Sanctioned : 0
Results of Successful Candidates in Alphabetical Order

Passed in 5 Subjects: 4
(1) ABETECK BRIYAN AWAH
(2) BAT MBALLA THIERRY BARTHELEMY AARON
(3) MOUOTIEU MOUATSEU RANSON
(4) NKAMANYI JUDE NOUNDOH ANOKE

Passed in 4 Subjects: 26
(1) ATIM EMILIEN AKUM
(2) AZEMAFACK DELICE
(3) BERINYUY CHERIEBELLE MAFON EKENYOH
(4) BESSOMO ASSIGA MARIE MADELEINE FABIENNE
(5) BISSANGA NGAHANE EMILIA SMITH
(6) CHE IRIS NGWEKONGNHE

banner

(7) CHEGHE CLOVIS ALANG
(8) CHIA CLAUDINE MUJUA
(9) EBONG LARIS NTOH
(10) EPIE BERITAR MBANGE
(11) ESTHER OTA BAU
(12) ETIMBI STANLEY NGOE
(13) EWI ANITA NYUAH
(14) FINDO FAITH RINGNYU
(15) FONGAMBI HAPINESS AKONGNYE KONG
(16) GIFT NANYONGO LIFAFA
(17) MELODY WIYSENYUY
(18) NACK JESSICA CARINE
(19) NDZI PERSEVERANCE
(20) NFON EVARISTUS
(21) NJIKI MANDENG JEFFREY AURIFERE
(22) OMBGA ZIBI FERNANDA MAELLE
(23) SAMA KETIAN BULEUM
(24) VERLA CHAMTAL LEINYUY
(25) YANNICK ACHIRI NGOH
(26) YUNWEN GLORIA KWASINWI

Passed in 3 Subjects: 37
(1) ACHU RAHIZA ETIH
(2) AMBANG AMBANG MAURICE STYVE
(3) BAI PEACE MBAH
(4) CHERIF MALLOUM
(5) CHITUH GAYELLE
(6) DIENGA PAULINE MISORI
(7) EPIE NGOLE JAMES
(8) FANFON ALAIN DZELAMONYUY
(9) FONCHAM JEVIS ATUMOH
(10) FORKWA CLOVIS AGWO
(11) GERALDINE BIH
(12) GWENDOLINE RINGNYU
(13) KWANA BERTILA MBONG
(14) LEYOGA NERISSA FEH
(15) MANKA LILIANA
(16) MBA PELAGIE KINYUY
(17) MBENTY LYDIA AZAH
(18) MENANGA ABOULA GISELE ANDREE
(19) MUFORYA EPSE DEUDGUI ONORINE SIRRI
(20) NAYIA VERONICA FANG
(21) NDAM EMMANUELA EKUM
(22) NDISANG SUMAYATOU
(23) NDZIE NKOU CHRISTIANE YVANNA
(24) NGONG MODEST NSAISHAVELA
(25) NKESE VERONKELI NTANGE
(26) NKWETI EMMANUELA ENGWARI
(27) NYINGCHIA PRECHELINE KEBOUH
(28) NZANG LEONARD SAKANG
(29) SUH PAUL FUH
(30) TAKWIH FRU BRIAN ERIC
(31) TANTO MILDRED YABU
(32) TCHAPTCHET RAPHAEL LAFONT
(33) TUFION KINDNESS MOH
(34) WIRBA CHRISTOPHER MINEMO
(35) WIRSAM MALVIS DINYUY
(36) YOV YAH PECHERINE LEINYUY
(37) YUH FAITH DIENI

Passed in 2 Subjects: 46
(1) ABENA NATHALIE BRENDA
(2) ARREY DICKSON MANYOR

(3) BOOH JOYCELINDA
(4) CHUNG JULLIET MAIKA
(5) DIANG MARY ALLEN NAYAH
(6) DIOM NADIA MBU BIH
(7) EBAMU SONITA ANU
(8) EBWE ANATHASIA EBUDE
(9) ENWARY LOVE MBAH
(10) EVET LUM
(11) FORTOH CORDELIA MBAYI
(12) FOZOH JOY MANJIAKE
(13) FUH NAPTHALI BEH
(14) GATTE NJOTA CELESTIN
(15) KINGA HONESTLY NDZEDZENYUY
(16) KONGNSAI ABDUL RAHIM
(17) KUM MINETTE BRIGHT ISA
(18) LASHENGANG NARDINE SHALANYUY
(19) LIVINUS NGHOKAYIBI BUCHU
(20) MBIYDZENYUY CHRISTARBELL SHALANYUY
(21) MBULLE GODDEN EKANE MBULLE
(22) MECHANE NANELLA
(23) MEH MBEH HILARY
(24) MUNANG SERJIO TITA
(25) NCHOJI ELIZBETH NGANG
(26) NDJOBO JUSTIN CEDRIC
(27) NDONGO NGOUNE WILLY BRANDON
(28) NDZANA ELOUNDOU TRINITE JOSEPH
(29) NGEK CLAUDETTE FIEN
(30) NGOH BRANDON TETU
(31) NHSOM NELAND BABA
(32) NIH VELMA
(33) NJANGTAIN VIRGINIA
(34) NJI MBONGEH THELMA
(35) NKO”O MFOUMOU DE KAMOLE ST-ETIENNE
(36) NKUNA MARIUS NGONG
(37) OLINGA LEWONO DARYL ROMUALD
(38) SAM CONSCIENCE FIEN
(39) TAKIE FRANKA WACHA
(40) TAMBASHO HANS MBEGHEU
(41) TAMFU FAITH KIHKWE
(42) TASING JENETT LABU
(43) WEPJOH SORMAH SILVERE
(44) YEIKA JOYCELINE KINYUY
(45) YUSIMBOM LETICIA MBU
(46) YUSIMBOM MODESLINE NENG

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Partager

2023 GCE results A-Level Centre No: 11008 YAOUNDE EXTERNAL

Ou copier le lien

Table des matieres: