2023 GCE results A-Level Centre No: 11018 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MAMFE

Temps estimé :3 minutes 38 views

2023 GCE results A-Level Centre No: 11018 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MAMFE can be checked on this page.

Regist: 214, Sat for 2 or more Subjects: 213, Passed : 156
% Passed : 73.24%, Sanctioned : 0
Results of Successful Candidates in Alphabetical Order

Passed in 5 Subjects: 13
(1) AGBORSANGAYA CYRIL ESUL
(2) ATEH FORPYIN MARCELLUS
(3) BELLA ANGEL EBI
(4) ENOW CHRISTABLE MA-ENOW
(5) ENOW CHRISTVELCAM EBOT
(6) ENOW ELIZABETH ESAME
(7) ETTA VALERY AYAMBA
(8) ETUNG BESONG FABRICE NKONGHO
(9) FONTEM BABARA BLANCHE EFUDEM
(10) MENYA NUELLATE ANYIEH
(11) OTUENU FRANCIS ENU
(12) TABOT ENOW GIDEON EGBEMBA
(13) ZEKEYO JULIUS TCHUENKAM


Passed in 4 Subjects: 38
(1) ABANGADA TAMBEACHA PRINCELY
(2) AGBOR CLARA TAMBE
(3) AGBORENU DESTINY OSSANG
(4) AKO ANNA GLORY EYANGO
(5) AKO KRENZ NGASANG
(6) ALOR SEBASTINE ONDALEH
(7) ASHU THOMAS TABE
(8) AYUK NCHONG MAGDALENE
(9) AZAH SUNITA AJI
(10) AZINUE BLESSING BIH
(11) BATE RUTH BESONG
(12) BATEMANYOR JULIUS ASHU
(13) EBAN PATIENCE AMBU
(14) EBOT FRITZ EBOT TABE
(15) EBOT MARYLYNE EBAT
(16) ENOW ARMSTRONG NKONGHO
(17) ENOW CALEB ENOW ACHOU
(18) ENOW EMMANUEL EYONG EBOT

banner

(19) EYONG RUBEN NCHAGBE
(20) KEMEH PURITY OTIAKE
(21) MANYI-TABOT TERRY ARREYCHI
(22) MERIT AFORJI OLEKANMA
(23) MUKETE GLENN MWANJA ELANGWE
(24) MUNGOU DALINE FRU
(25) NCHA SUCCESS ASU
(26) NDAP BLESSING BESHEL
(27) NGAKO TCHUIMALEU FAVOUR MAJIE
(28) NGALA RAMSON NYUNWE
(29) NGUMUWA PRINCESS SHARON NGWANA
(30) NJUME MERCY MUNGE
(31) NKONGHO DAZY-CLAIRE BESSEMENOW
(32) NKONGHO NOELA AGBOR
(33) OKOROBA BASIL JANNE
(34) ORANG DEBORAH NKONGHO
(35) TABI CATHERINE MBOKONG
(36) TAMBETTA SHIELDTON ASHU
(37) TANYI BLESSING TABI
(38) TIKU EMMANUEL AKEM

Passed in 3 Subjects: 49
(1) AGBOR LILY FAVOUR
(2) AGBOR MONICA ARAH
(3) AGBORTAKEM MARIMA VEBIEM
(4) AGBORTOKO EMILIA AKUM
(5) AHEMBA REMI ABAH
(6) AKEM GENEVIVE ASHU
(7) AKIA CONSTANCE ONYA
(8) AKO BRANDON EBOT
(9) AKOM SILAS ASU
(10) AKUM BYRON KOMINEKE ARREY
(11) ASHU LUCY TABOT
(12) ATAP SIXTUS ABA
(13) AYAMBA THERESE AYAMBA
(14) AYUK ETHEL BIYA
(15) BATE AGBOR MBU
(16) BETEK STEPHEN BETEK JR
(17) CILIA-CHRIS OROCK ASSAM NTUI
(18) EGBE TATIANA EYONG
(19) EKWENA PRECIOUS EWEY
(20) ENANG JOY EKUBNSE
(21) ENOKENWA ANNAFALON NTUI
(22) ENOW SANDRA AGBORSONG
(23) ENOW TELLY ENOW
(24) ETONG CHELSEA-BRITNEY NJIEASSAM
(25) EYONG BENIS NKUNYU
(26) EYONG PLATINI NKOH
(27) FONKOR SABINE TANLAKA
(28) LAMENI DANIEL ANGELO
(29) LUCIA TABOT-TAKANG TABETANDO
(30) MBI BRITHEL ASHU
(31) MBIA VANNICK ZHIA
(32) MBUA SYLVIA ADA
(33) MINDAKO SAMMIS AMBARO
(34) MUKETE TERRYS-RYAN MOTIA
(35) MUNGWIA STAYERE YABUA
(36) NDAGHA DANIEL NWOKORIE
(37) NDAGHA GRACE MANGYIE
(38) NDIFON DIVINE AUSTIN ETA
(39) NDREBOMENYI MALIKY NDASHI
(40) NJOM SANDRA AMENI
(41) OBEN BISSONG RUTH

(42) OBI EGEM EMMANUEL TAMBE
(43) OFFIN EDNA NSERIJEN
(44) OJONG VERA AJOM
(45) OKIE BRIDGETELSON AGBOR
(46) TAKEM MITTERAND EBAM
(47) TAKEM PHILOMINA NGOB
(48) TAMBE JAMES BATE
(49) TIMBU GODWILL EMOH

Passed in 2 Subjects: 56
(1) ACHOU SAMUEL BATE
(2) AGBOR BEATRICE OROCK
(3) AGBOR ELISABETH BESONG BESSEM
(4) AGBOR ENOW EVALDINE FAITH
(5) AGBOR GABRIEL ENOW
(6) AGBOR PRECIOUS TAMBE
(7) AGBOR SALLY ENEKE
(8) AGBORKWA JOSEPH-HOPE BESONG AYUK MBLEY
(9) ANYANGOMO JOEL TITA
(10) ARREY BELTHA TABE
(11) ASHU PRINCELY IMBE
(12) ASUA DANIEL TASONG
(13) ASULUGA GILLIAN MWONDU
(14) ATEKE JOYCE ENOW
(15) ATSER LOUIS ALUGA
(16) AYUK FORTUNE AYUK
(17) AYUK TRACY ASHLEY ETONG ACHUO
(18) BATE RITA BESSEM
(19) BECHEM MAYOR DESMOND AKONDIP
(20) BESONG AMADIN BESONG
(21) BESONG STELLA BESSEM
(22) BESSONG BILL-STANLEY TABOKOR
(23) BIGOR FAVOUR ONNOR
(24) BLESSING YAFENTUNG
(25) EBAI AGBOR ETTANYOR
(26) EBAN IGNATIUS ENU
(27) EBOT CYNTHIA ENOW
(28) EFFIM HONORINE NKIRI
(29) EGBE LIZ AGBOR-NJUI
(30) EGBEMBA ABANGADOU
(31) EKAMBA JULIET NKONGHO
(32) EKWENA FAVOUR ESUM
(33) ENOW CHRISTINA AKO
(34) ENOW LILIAN MKANDE
(35) ENOW TCHAMBA MARION VICTORY NGAMBIH
(36) ETA VIVIAN ONEKE
(37) ETTA JUDE ASICK
(38) EYONG CARIMA EJA
(39) EYONG HENRY BETECK
(40) KETCHEN ABRAHAM EKOKOBE
(41) MASSA CONSTANTINE LENYUI
(42) MBI MAEVA LYDIENNE AGBOR
(43) MBIA JENEVIN MBONG
(44) MENYA SAMUEL EYONG
(45) NDAMO LOVERTHKELLY EBOT TABE
(46) NDIBA’ZE HERMAN BRAXTON
(47) NZEUKENG JONATHAN BERTIN
(48) OJONG ARISTEE ASONG
(49) OJONG BRIAND NDIPETTA
(50) OJONG GIDEON EKEP
(51) OJONG GIDEON OJONG

(52) ONSCHOR BELTA EYABE
(53) OTANG YANIC OTANG
(54) OTEH BLESSING ANEATI
(55) TABE EBOB SHARON EBOCKOMANCHANG
(56) TABOT PRINCEWILL EKUMAOTA

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Partager

2023 GCE results A-Level Centre No: 11018 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MAMFE

Ou copier le lien

Table des matieres: