2023 GCE results A-Level Centre No: 11009 GOVERNMENT BILINGUAL PRAC. HIGH SCHOOL YAOUNDE

Temps estimé :4 minutes 35 views

Check 2023 GCE results A-Level Centre No: 11009 GOVERNMENT BILINGUAL PRAC. HIGH SCHOOL YAOUNDE.

Regist: 187, Sat for 2 or more Subjects: 186, Passed : 167
% Passed : 89.78%, Sanctioned : 0
Results of Successful Candidates in Alphabetical Order

Passed in 5 Subjects: 33
(1) ABENG ESSOLA ESTHER
(2) AFOUBA HELENE LESLIE
(3) AKABUEZE GOD’S TIME CHUKWUBUIKE
(4) AKWO ROGER MUA
(5) ALENWI LUMBI AKONGNWI MUGYIA
(6) BAWA’A-MANYI ARREH AGBOR TAKU
(7) BERYL EFETI TATA GHANY
(8) BINWIE KELLY TANWIE
(9) DJOUKO NGOULE ESSOH SULAMITE WENDY

(10) ELANGUE ZAMBO CHRISTIAN SAINT – AMOUR
(11) ELIJAH FONKENG
(12) ENONGENE AKUME ERNEST LILINSTON
(13) ESSAMA ALPHONSE
(14) ETA MIRRELLE BISONG
(15) KEBIWOU EMMANUELLE JEMIMA
(16) LAGMANGO BLESSING MANKWATI
(17) MAGUILVAISSA TATIANA
(18) MFORGOH EMERODE FRIDA BIH
(19) NGO NGUE GERMAINE VANILI
(20) NGOUMA ASSONDJI LORNA STELLA
(21) NGWAINBI CARL YIGHA
(22) NJANTCHO KOU MARIE- ANGE
(23) NSANGOU NGANSOP MARIE- LAILA TIMAKO
(24) NTSIMI BINDZI LAURENCE CARMELLE
(25) NZOGANG TAYOU GADIEL JOSUE
(26) OSSOU ZOLO CHARLENE KETSIA
(27) OWOUNDI MANGA ROMARIC
(28) RABIATOU ALIOU
(29) TAMBE ENOWTABI PRINCELY
(30) TCHATCHOUA NGASSAM TRESOR LARRY
(31) TEMBE FONGHO WILLIAM
(32) TESHUOMUA FRITZ
(33) TIOTSOP KENNE LIVINGSTONE

banner

Passed in 4 Subjects: 57
(1) ABEH NELLY ANGWI
(2) AGWO BELKETE TINYANG
(3) AGYINGI GLORIA ATAH
(4) AMBASSA JOSEPH JUNIOR
(5) AMOUGOU MANGA SIMPLICE KEVIN
(6) ASSIGA NGONO SIMON DONALD
(7) AWAMBOM MELVIS NCHONJU
(8) BALOMOK NGODEUN RIHANNA
(9) BRENDA TONFACK FODVO
(10) CHANGBUIN JOY FANWI
(11) CHELSEA SIKEM YUFENYUY
(12) CHINAECHEREM GINIKA FAVOUR EZEH
(13) CLARISSE YEHPUU TANKA
(14) DASUNA MBALIDAM DJEME JAEL JESSICA
(15) DJIOFACK DJOUMESSI ROCHNELLE
(16) EBODE NDA CHARLES BERNARD
(17) ESSAH ASSIGA FLORE VALERIE
(18) KAODIRI CHUKWU PRAISE ONYENWEUWA
(19) KUM YVETTE YETEH
(20) MAGUITHO LONTSI LORAINE
(21) MANGA MVONDO JEANNE D’ARC FABIOLA
(22) MBUNTCHA YOTA ISAAC
(23) MOYEH DYLAN YUVVIYENI
(24) MPENGA JUSTIN BERENGER
(25) MPONGE ESSOUME ELIZABETH SARANE
(26) MVOGO GWETH ALBERTA FANNY
(27) NDAKITA FON RAOUL
(28) NDI TELMA FUNKUIN MBOUHOM
(29) NDOMBI EWONDJO ANGE NADIA
(30) NGAH-NDO BIEND MARCELINE S
(31) NGAMDI RAYE SHAMSIATOU
(32) NGONDE BELLI LYSETTE LOICA CHANCELLE
(33) NGONDE KOUAMOUO BAKONGO MARTHE GRACE
KELLY
(34) NGOUNIKOYO NTSOKO EMMA ANGE
(35) NGUE MBAGA MISERICORDE PHINEES
(36) NGUEFACK ARTHUR RAHMAN

(37) NGUM DYLAN CHE
(38) NIBA JO-ANN MIREILLE
(39) NJIFON NDAM ABOU ZEIT
(40) NJINGTI SHANELLE LABU
(41) NJOMKOUNDOU MPACKO JONAS STEPHANO
(42) NKOM-AGBOR DENZEL AYACK
(43) NOAH ASSOUMOU YOHAN
(44) NYUYDINI BLESSING FONYUY
(45) OBEN ZENA ASHU
(46) PETIPA ELSA MOICHA
(47) POUANDINCHOUT MOUNCHINGAM NABIL-JAMAL
(48) RICKY JEFU NDIKO
(49) SAKO MARIE ITOH
(50) SOMZI MAGAPTCHE WILLY GAETAN
(51) SOP TANE ROBONI
(52) TAMANJI CHANCELINE ANIM
(53) TEKUM ATUD ANDRE MASLE
(54) TELELEN ATABONGAFACK DANGELA NZOTA
(55) TEMBONG ROEL DJOUMESSI
(56) WANDA WEPKE GRACIOUS
(57) YOMBOT LOÏS EMMANUELLE

Passed in 3 Subjects: 38
(1) AMAKEKA II BLAISE RICHARD
(2) AMBE BLESSING NGUM
(3) AZIM A BESSONG AGATHE NANOUCHKA
(4) BEBETTA TAZANU WILFRED
(5) BILO’O JACQUETTE MARA
(6) CHIA HANSON AFUMBOM
(7) CHRISTIAN ARNAUD BILLE ESSAKA
(8) CISSE SALIMATA
(9) DAISY MARTINA MANYUH AKORT
(10) DEMANOU TAPINFOUO ARTHUR DIVINE
(11) ELOUNDOU MAMA RYAN PIERRE
(12) FONWEDLUNG TSOPNTSOH
(13) HERMINE YENJONG TANKA
(14) LABEN FLORA
(15) LEMOUTOUO KAMTA LAURELLE SYDNEY
(16) MATCHOUA CHERYL DAHLYA
(17) MBESSA YOMBO MARC DONALD
(18) MOUNGANG TCHOUNTCHUI JOSHIAN RUSSEL
(19) NCHANG HELEN MBUH
(20) NDI NOUMA CHRIST VIANNEY FORTUNAT
(21) NDJODO NGOUH SOULEMAN LERICHE
(22) NDOME MESSIA OCEANE CHARONE
(23) NGNEBABO KOAGNE BOREL JUNIOR
(24) NGOABAP KAMSEU RAYAN KAMARA
(25) NJIMIKE BRENDA ANATHASIE KWEMENYI
(26) NKODO AMBAH GABRIELLE CASSANDRA
(27) NKONGHO BORIS DEBA
(28) NKWAIN BERNICE MAI
(29) NOUBISSIE ETOUNDI NICOLE BRENDA
(30) NZIA DAMA LORELE INGRID
(31) OUSSEINI OUMAROU GAMBO
(32) PAMSY DALE ALBERT ARTHUR
(33) PENANJOH SHARON AKWESEH
(34) POUKA VICTOIRE CELIA
(35) TIOTSOP PAGUEM VEDRIDIA CEREINE
(36) TOTSA KENNE JORDAN
(37) WAINDIM MARIVON FULAI
(38) WENDJA SIKIEDJE CAROLINE

Passed in 2 Subjects: 39
(1) ABONDO CREPIN
(2) AMOU’OU CLAUDE MEGANE
(3) ANENG DIOLINE ECHICK
(4) ANGOULA ANGOULA JEAN EMMANUEL LEGRAND
(5) AVOUZOA FOTSING MANUELLA CRESCENCE
(6) BILOUNGA KABEYENE NEPHTALIE LINE
(7) DAMO GOOD LUCK
(8) DIOM BENISA FUEN
(9) DIVINE FAVOR PRINCE UGO CHUKWU CHILEKE AKUM
(10) DONONA MARYA CLAIRE
(11) DOUCETTE MENDOUGA NADINE
(12) ELONG KOUOH HARRY DANN
(13) EYAH EYAH AMUGU STEPHANE
(14) GABNO MINLO ISMAEL
(15) MBIARRAMBANG TIKU SIDONIE
(16) MBOUOMBOUO NJOYA AFIDOU ZAMMAN
(17) MELANIE MEKONGO FOE
(18) MENDJANA BODI LANDRY
(19) MEWOUO ELDWIGE
(20) MVOGO TSALA FABIEN
(21) NDASSA NGOUH MARIATOU
(22) NDAYOU RAIS RAMADAN
(23) NDE KOUOTANG LEANDRE
(24) NDEH FRU DIVINE
(25) NDENE NKOULOU SIMONE PIERRETTE
(26) NDJENG EMMANUELLE
(27) NFOR BLAISE TETE
(28) NGA BELLA MARIE FLORE
(29) NGO MONGO MAWA KRISTY SONIA
(30) NGO NGAMBI CLOTILDE ERIKA
(31) NGONO BENGONO BRENDA JUSTINE
(32) NGWEH SIMPLICE MAKOGE
(33) NJIKE CHLOE LEANDRA
(34) NOAH ATEBA JOSEPH
(35) PEH SCHNIEDER EKONGO
(36) RICHETTE FRANCOISE AS AME
(37) SIEGNING LYDIE ORNELLE
(38) TCHANGO NOUDOU JOSEPH ERISTE
(39) TUEDJO TENGUE FLORIDA MURIELLE

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Partager

2023 GCE results A-Level Centre No: 11009 GOVERNMENT BILINGUAL PRAC. HIGH SCHOOL YAOUNDE

Ou copier le lien

Table des matieres: